BASINDA BELKA|

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, hizmet süreleri dolmuş belediye otobüslerinin dizel motorlarını elektrikliler ile değiştirmeyi başardıklarını açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Kendi Kaynakları İle Bir Belediye Otobüsünü Elektrikliye Çevirdi 1

Yüzde yüz elektrikli belediye otobüsünün tanıtım törenine katılan Yavaş, değişim çalışmalarının tamamıyla belediye çalışanları tarafından gerçekleştirildiğini ve işlemin maaliyetinin yeni otobüs fiyatının üçte birine denk geldiğini belirtti.

Testlerin Avrupa standartlarında tamamlandığını ve Sanayi Bakanı ile de görüşerek kendisinden elektrikli otobüs için onay beklediklerini açıklayan ABB Başkanı, ardından seri üretim için yollar arayacaklarını ve üniversitelerle özel sektörden destek almaya çalışacaklarını ifade etti.

“3 saatte tam şarj, 300 kilometre menzil”

Tanıtım töreninde konuşma yapan BELKA AŞ Genel Müdürü Dursun Çiçek de eski bir otobüsü sadece belediye kaynakları ve işgücü sayesinde elektrikli otobüse çevirdiklerini söyledi. “Belediyenin çalışanları ile bu dönüşümü sağladık. 3 saatte tam şarj oluyor ve bu şarj bir günden daha fazla yetebiliyor” ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Kendi Kaynakları İle Bir Belediye Otobüsünü Elektrikliye Çevirdi 2

Comments are closed.

Close Search Window

İhale Duyurusu

592 Adet Araç Kasko Sigortası ve 155 Adet İş Makinesi Makine Kırılma Sigortası Yaptırılması Hizmet Alım İşi İhalesi

30.04.2024 - 14:00