BELKA AŞ|

04.12.2019 tarihinde Douglas Winters Firması’nın Yöneticisi Kevin Hooker ile İngiltere Büyükelçiliği Ticaret Danışmanı İpek Alparslan BELKA A.Ş.’ye ziyarette bulundu. Yenilenebilir Enerji ve Finans alanında uzman olan Kevin Hooker ile daha önce yapılan görüşmeler ışığında, yapmış olduğu ön çalışmaların devamında, mevcut projeler hakkında finansal yapılanma ve planlama ile ilgili yaklaşık 5 saat süreli detaylı bilgi ve belge alışverişi yapılmıştır. Yapılan görüşmeler sonucunda;

Eşik Regülatörü ve HES Projesinin finansmanına yönelik kredi çalışmalarının yıl sonuna tamamlanarak 2020 Ocak ayı sonu itibari ile sonuçlandırılmasına; BELKA A.Ş.’nin finansman ve Stratejik Ortaklık olarak sunduğu Tramvay, Tatlar Atık arıtma tesisinin kapasite artırımı ile Köy Evlerine Yönelik Elektrik Sistemi kurulması projelerinin paket olarak değerlendirilmesine karar verildi. Ayrıca Biyokütle ve Biyogaz projeleri nüfusa bağlı modüler olarak uygulanacaktır.

Projelere yoğun ilgi gösteren Mr. Kevin Hooker bizimle birlikte çalışmaya hazır olduğunu, Eşik HES ile başlayacak işbirliğinin, diğer projelerde, projeye özgün finans sistemi üzerinde çalışmaları başlatacağını ifade etti. Olumlu geçen ve somut hedeflere yönelik görüşmenin sonunda yakın zamanda İşbirliği Sözleşmesi imzalanarak, işbirliğinin belgelenmesi kararlaştırılmıştır.

Bir cevap yazın

Close Search Window