BELKA AŞ|

Ostim Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Kümelenmesinin ev sahipliğinde 5-6 Kasım 2019 tarihinde Ankara’da düzenlenen Temiz Enerji işbirliği programı kapsamında; İngiltere’nin önemli enerji firmalarından Arinna Solar Ltd., Primayer Ltd., Douglas Winters Associates, Thermancy, Mott Macdonald, Hive Energy, Enzen Global, BP, Aggreko, Edinburgh Associates, Arup, Smap Energy, Anlian Water ve Kraliçenin özel temsilcisi Sayın Lord Janvrin katılım göstermiştir. Program esnasında İngiliz firma temsilcileri, firma ve ürünleri hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

Ostim Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Kümelenmesinin ev sahipliğinde 5-6 Kasım 2019 tarihinde Ankara’da düzenlenen Temiz Enerji işbirliği programı kapsamında; İngiltere’nin önemli enerji firmalarından Arinna Solar Ltd., Primayer Ltd., Douglas Winters Associates, Thermancy, Mott Macdonald, Hive Energy, Enzen Global, BP, Aggreko, Edinburgh Associates, Arup, Smap Energy, Anlian Water ve Kraliçenin özel temsilcisi Sayın Lord Janvrin katılım göstermiştir.

Program esnasında İngiliz firma temsilcileri, firma ve ürünleri hakkında bilgilendirme yapılmıştır. BELKA A.Ş. Genel Müdürü Sayın Dursun ÇİÇEK’ inde katılım sağladığı program esnasında, Bakan Sn. Lord Janvrin ve İngiliz Sanayici ekibi, Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş ile bir görüşme düzenlemiştir. Programın devamında Ankara Büyükşehir Belediyesi için özel bir workshop oturumu düzenlenerek, BELKA’ ya ayrılan 2 saatlik süre zarfında ASKİ ve BELKA temsilcileri ve İngiliz firmaları ile Workshop çalışmaları kapsamında işbirliği olanaklrı ele alınmıştır.

Programın sonunda İngiltere Büyükelçiliğinde düzenlenen ve Birleşik Krallık Başbakanlığı Türkiye Ticaret Elçisi Sayın Lord Janvrin’nde bulunduğu Resepsiyona katılım sağlanarak, projeler hakkında işbirliği konuları üst düzey ele alınmıştır. Programın ikinci gününde İngiliz firmaları ile ASKİ bünyesinde işletilen Tatlar Atıksu Arıtma tesisi ziyaret edilmiştir. Tatlar Atıksu Arıtma tesisi İngiliz firmalarına tanıtılmış olup, sistemlerin çalışma prensipleri hakkında teknik bilgiler sunulmuştur. Tesisin kapasite artırımı ile ilgili çalışmanın yapılması konusunda prensip olarak anlaşma sağlanmıştır.

Ardından firmalar Ankara Congresium’da düzenlenen 12. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarına katılmıştır. Firmalarla projeler konusunda yazışmalar başlatılmış olup; özellikle Eşik HES Regülatörü, Tramvay, Köylere Elektrik Üretim Amaçlı GES Projesi, Çamlıdere Barajı için Yüzer Güneş panel Sistemi ile Tatlar Atıksu Arıtma tesisinin kapasite artırımı ve projeler üzerinde altyapı ve finans görüşmelerinin devam edilmesi konusunda fikir birliğine varılarak, bilgi paylaşımı süreci başlatılmıştır

Bir cevap yazın

Close Search Window